O czym trzeba pamiętać przy zakupie samochodu na kredyt?

O czym trzeba pamiętać przy zakupie samochodu na kredyt?

Rozbudowana oferta kredytów samochodowych jakie oferują w dzisiejszych czasach świadczące na terenie naszego kraju placówki bankowe, pozwalają każdej osobie bądź przedsiębiorstwu na dokonanie najkorzystniejszych dla swoich indywidualnych potrzeb i możliwości rozwiązania.

Decydując się na zaciągniecie zobowiązania finansowego w formie kredytu samochodowego należy zwrócić szczególną uwagę jakie warunki powinien spełnić potencjalny kredytobiorca, by bank pozytywnie rozpatrzył jego wniosek. Ponadto analizie należy poddać sposób zabezpieczenia terminowej spłaty jaką wymaga bank przy udzieleniu kredytu samochodowego (sprawdź kredyty samochodowe w promocji).

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie udzielania kredytów konsumenckich, bank zobowiązany jest do podania w formie pisemnej nie tylko rzeczywistej wysokości oprocentowania zaciągniętego zobowiązania, ale również wszystkich kosztów jakie związane są z jego udzieleniem oraz spłatą, terminem kredytowania, wysokością miesięcznej raty oraz kosztem ubezpieczenia kredytu. W ten sposób przyszły kredytobiorca bez większego problemu jest w stanie dokonać analizy dostępnych na rynku ofert i w oparciu o nią wybrać najbardziej korzystne rozwiązanie.

Niekiedy banki przy udzielaniu kredytu samochodowego wymagają od kredytobiorcy dodatkowych form zabezpieczenia spłaty zaciągniętego zobowiązania. Przykładowym wymogiem może okazać się obowiązek otworcia konta osobistego, na które wpływać będzie comiesięczne wynagrodzenie kredytobiorcy. Dodatkowym warunkiem udzielenia takiej formy zobowiązania finansowego może okazać ustanowienie poręczenie jego spłaty, czy konieczność wykupienia polisy ubezpieczenia na życie na okres zawieranej umowy kredytowej. Ponieważ nie wszystkie banki wymagają tego rodzaju dodatkowych zabezpieczeń kredytu warto przyjrzeć się dokładnie ofercie zanim w chwili podpisywania umowy kredytowej zostaniemy postawieni przed koniecznością obowiązkowego wyrażenia na nie zgody.

Beata Banasiak
Ekspert finansowy

Brak komentarzy

Napisz komentarz