Niskooprocentowane sposoby pożyczania pieniędzy do 10% RRSO

Niskooprocentowane sposoby pożyczania pieniędzy do 10% RRSO

Niskooprocentowane pożyczenie pieniędzy to zdecydowanie najkorzystniejsza forma pozyskania środków gdy potrzebujemy ich na różne cele. Bardzo często jednak pożyczamy środki powyżej 10% rrso korzystając z różnych produktów finansowych czy nawet niezwykle niekorzystnych szybkich chwilówek. Na rynku finansowym istnieją jednak sposoby niskooprocentowanego pożyczenia pieniędzy, które nie będą generowały dużych odsetek, a my będziemy musieli oddać jedynie nieco więcej niż to, co pożyczyliśmy. Jest to zdecydowanie najkorzystniejsze rozwiązanie, a w dalszej części tekstu przestawiamy niskooprocentowane sposoby pożyczania pieniędzy.

Pożyczenie środków od rodziny i przyjaciół za darmo

Pierwszym sposobem na pożyczenie pieniędzy na korzystnych warunkach finansowych, a wręcz za darmo jest zrobienie tego od rodziny lub przyjaciół. Bardzo często mają oni pewne rezerwy finansowe i chętnie udzielą nam takiej pożyczki. O ile jest to możliwe i komfortowe dla nas, w pierwszej kolejności warto zatem udawać się do najbliższych nam osób i poprosić o pożyczkę właśnie je. Dzięki temu nie będziemy musieli rozpoczynać formalnej współpracy z instytucjami finansowymi i bankami, a gdy będziemy chcieli pożyczyć większą sumę pieniędzy, możemy spisać umowę cywilnoprawną o pożyczkę. Ustalone oprocentowanie będzie wtedy z pewnością dużo niższe niż w prywatnych instytucjach finansowych, o ile rodzina w ogóle pozwoli sobie naliczyć takie oprocentowanie. Najczęściej jedynym kosztem takiej pożyczki będzie kupno czekolady lub kawy w geście podziękowania.

Karta kredytowa

Jeśli chcemy pożyczać pieniądze całkowicie niezależnie, zdecydowanie najlepszym sposobem jest wyrobienie karty kredytowej. Jest to produkt bankowy udzielany jedynie przez bank i ma charakter kredytowy. Aby ją wyrobić, należy posiadać zdolność kredytową i złożyć wniosek kredytowy w banku. Po przydzieleniu karty kredytowej, którą możemy wyrobić również wcześniej, otrzymujemy do dyspozycji limit kredytowy przyznany nam indywidualnie na podstawie naszej zdolności kredytowej. Możemy korzystać z niego w dowolny sposób dostosowany do naszych potrzeb finansowych. Karty kredytowe dają możliwość pożyczenia krótkoterminowego pieniędzy nawet do ok. dwóch miesięcy bez oprocentowania jeśli zwrócimy pozyskane środki w tym czasie. Jeśli przekroczymy okres bezodsetkowy będziemy płacić jedynie ok. 10% rrso od wykorzystanej sumy pokrywając miesięcznie jedynie samo oprocentowania w postaci wpłaty minimalnej na kartę. Jest to niezwykle elastyczny sposób zarządzania kredytem, który jest dodatkowo niezwykle korzystny finansowo.

Limit w koncie

Na podobnej zasadzie do kart kredytowych działają limity w koncie bankowym. Są to limity ujemne uruchamiane na wniosek kredytowy posiadacza rachunku bankowego, które umożliwiają wypłacanie nam z konta pieniędzy na minus. Po złożeniu wniosku kredytowego oraz zbadaniu naszej zdolności kredytowej i udzieleniu zgody przez bank, w tym momencie zostaje uruchomiony limit o odpowiedniej wysokości. Od tego momentu gdy wypłacimy z naszego konta bankowego wszystkie pieniądze, będziemy mogli dodatkowo zadłużyć się na minus. Limit ten działa w bardzo prosty sposób, gdyż każda kolejna wpłata na konto w pierwszej kolejności spłaci ujemne saldo, a reszta zaksięguje się na plus. Limity w koncie najczęściej nie mają okresu bezodsetkowego, a oprocentowanie na nich również wynosi ok. 10% rrso i jest naliczane od pierwszego dnia wykorzystania danej sumy.

Pożyczki społecznościowe

Jednym z ciekawszych i alternatywnych rozwiązań, z których możemy skorzystać, chcąc pożyczyć pieniądze, są pożyczki społecznościowe. Są one udzielane na portalach social lendingowych, które skupiają osoby prywatne chcące zarówno pożyczać pieniądze jak i osoby chcące pożyczać pieniądze od innych. Pomysł ten bazuje na korzystnym oprocentowaniu takiej transakcji dla dwóch osób, które najczęściej wynosi również ok. 10% rrso oraz drobną prowizję dla portalu social lendingowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoba udzielająca pożyczki innej osobie prywatnej zarabia dużo więcej niż na lokacie bankowej, a osoba pożyczająca pieniądze płaci dużo niższe oprocentowanie, aniżeli przy kredycie bankowym czy prywatnej pożyczce pozabankowej. Zasada działania takich portali jest stosunkowo prosta i polega na rejestracji oraz weryfikacji zdolności kredytowej na różne sposoby. Naszą dobrą sytuację finansową możemy potwierdzić na wiele sposobów np. poprzez weryfikację w bazie danych BIK czy przez dostarczenie zaświadczenia o zarobkach. Im dokładniejsza nasza weryfikacja, tym chętniej pożyczkodawcy będą zgadzali się udzielać nam pożyczek na korzystniejszych warunkach.

No Responses

Write a response