Jak wybrać kompetentnego doradcę finansowego?

Jak wybrać kompetentnego doradcę finansowego?

Doradca finansowy to osoba, która ma za zadanie pomóc nam w podjęciu decyzji dotyczącej naszych oszczędności. Ponieważ sami zazwyczaj nie orientujemy się w najnowszych ofertach bankowych, nie znamy się na finansach, co więcej bardzo często ogranicza nas również czas, doradca finansowy będzie w tym wypadku dobrym rozwiązaniem. Oczywiście decyzję dotyczącą współpracy z taką osobą, nie należy podejmować zbyt pochopnie, trzeba dobrze przemyśleć sprawę i zasięgnąć opinii.

Decydując się na skorzystanie z pomocy doradcy finansowego w pierwszej kolejności, należy sprawdzić, czy jest on zrzeszony w Związku Firm Doradztwa Finansowego, które dba o odpowiednią jakość świadczonych usług oraz przestrzeganie zasad etycznych przez doradców. Kwestie finansowe są ważne, dlatego warto znaleźć osobę, która naprawdę potrafi pomóc nam w podjęciu decyzji, gdzie i w jaki sposób ulokować nasze oszczędności, abyśmy na tym zyskali, a nie stracili. Doradca finansowy powinien mieć szeroką wiedzę z dziedziny finansów, musi być osobą godną zaufania, w końcu będzie doradzać nam w kwestii pieniędzy. Pamiętajmy, aby zwrócić uwagę na to, czy bazuje wyłącznie na ofertach jednej firmy, jeżeli tak, to nie powinniśmy podejmować z nim współpracy. Do obowiązków doradcy finansowego należy nie tylko przedstawienie nam ofert różnych instytucji finansowych, ale również pomoc w dopełnieniu formalności i służenie radą oraz wyjaśnieniem. Zadaniem doradcy jest edukowanie klienta, aby mógł podjąć najkorzystniejszą dla siebie decyzję.

Umiejętne zarządzanie domowym budżetem może przynieść nam wiele korzyści i zabezpieczyć nas na przyszłość. Niestety nie zawsze mamy odpowiednią wiedzę i doświadczenie dlatego, gdy posiadamy oszczędności, warto skonsultować się z doradcą finansowym na stronie doradcy.co.pl, który przedstawi nam najbardziej atrakcyjne oferty banków oraz firm leasingowych. Nie warto decydować o swoich finansach bez konsultacji z profesjonalistą, który z pewnością dużo lepiej orientuje się na rynku, także będzie nam w stanie doradzić sposób lokowania pieniędzy najmniej obarczony ryzykiem.

Beata Banasiak
Ekspert finansowy

No Responses

Write a response