Kredyt samochodowy tradycyjny czy online?

Kredyt samochodowy tradycyjny czy online?

Na współczesnym rynku finansowym kredyty przeznaczone na zakup pojazdu samochodowego oferuję nie tylko tradycyjne placówki bankowe, dla których ten rodzaj wsparcia finansowego stanowi jedynie jeden z polecanych produktów ale również tak zwane moto banki, których podstawową specjalizacją jest udzielanie kredytów samochodowych na zakup określonego rodzaju marek. Tak rozbudowana oferta pozwala przyszłemu kredytobiorcy na dowolny wybór kredytu idealnie dopasowanego zarówno do swoich potrzeb jak i możliwości finansowych.

Kredyt przeznaczony na zakup samochodu można zaciągnąć zarówno w klasycznej placówce bankowej jak i wykorzystując do tego celu tak popularną w dzisiejszych czasach bankowość internetową. Coraz więcej banków wychodząc naprzeciw potrzeb współczesnego klienta oferuje możliwość korzystania z ze swoich produktów finansowych w tym również kredytu samochodowego wykorzystując do tego celu sieć internetową. W większości przypadków przy kredytach udzielanych drogą online naliczana jest zdecydowanie niższa prowizja co w końcowym efekcie generuje atrakcyjniejszy pod względem wartości kosztów całkowity zobowiązania będący wynikiem ograniczenia kosztów związanych z obsługą wniosku kredytowego. Analiza wniosku drogą internetową przeprowadzana jest przy wykorzystaniu specjalnie do tego celu skonstruowanego programu komputerowego co zmniejsza udział czynnika ludzkiego i automatycznie minimalizuje koszt obsługi.

Przy tradycyjnym wnioskowaniu o kredyt samochodowy warto się zastanowić czy wybrać znaną z atrakcyjnych ofert placówkę bankową czy zdecydować się na ofertę moto banku, który zazwyczaj udziela wsparcia finansowego przy zakupie określonej marki pojazdu. Gdy w przypadku udzielenia kredytu samochodowego przez klasyczny bank całkowity koszt zobowiązania nie zależy od marki nabywanego pojazdu to w przypadku moto banków wyraźnie może się różnić. Jeżeli przyszły kredytobiorca ma już wybrany model samochodu powinien koniecznie sprawdzić, czy jego marki nie reprezentuje jeden ze świadczących na naszym rynku moto banków (tutaj znajdziesz listę banków wyspecjalizowanych w obsłudze kredytów samochodowych), by móc skorzystać z jego preferencyjnej oferty.

Beata Banasiak
Ekspert finansowy

No Responses

Write a response