Jak wysłać pieniądze przez Western Union?

Jak wysłać pieniądze przez Western Union?

Wraz z masową emigracją ale i podróżami w ramach wypoczynku zwiększa się potrzeba bezpiecznego i szybkiego przekazywania pieniędzy między krajami europejskimi ale i resztą świata. Oczywiście można dokonać przelewu za pośrednictwem banku, ale stale popularne sa przekazy Western Union. Jak można przesłać gotówkę wykorzystując taka usługę?

Bezpieczeństwo Western Union potwierdzone jest nie tylko zadowoleniem wielu klientów w ponad 200 krajach na cały świecie. Istniejąca od 160 lat firma stale udoskonala proces przekazywania pieniędzy. Obecnie, oprócz ponad 510 tysięcy placówek, także online, telefonicznie i na rachunek bankowy.

Jaka waluta?

Większość przekazów realizowana jest, przy operacjach wypłaty, w walucie konkretnego kraju , choć często także w innej, ustalonej indywidualnie z klientem. Przekazywanie pieniędzy za pośrednictwem strony Western Union to nie tylko oszczędność czasu i wygoda, ale pewność, że wskazana kwota z karty kredytowej czy konta bankowego nadawcy w ciągu kilu minut będą do odbioru przez odbiorcę w odległym miejscu na świecie. Na stronie internetowej wystarczy wprowadzić dane odbiorcy (imię, nazwisko, kwotę, miasto i kraj odbiorcy i formę płatności). Po wydrukowaniu potwierdzenia należy potwierdzić zlecenie telefonicznie, by autoryzować transakcję i zabezpieczyć przekaz. W Polsce wymagany do odbioru przekazu jest dowód osobisty i numer MTCN (nadawany przez WU numer kontrolny przekazu i przekazany na przez nadawcę przekazu). Przesyłanie środków można zlecić również bezpośrednio w jednej z wielu placówek Western Union. W formularzu wypełniamy te same dane, co w przypadku przekazu online, plus swoje dane, jako nadawcy. Można zamówić także usługi dodatkowe.

Gdzie można odebrać pieniądze?

W Polsce wiele placówek instytucji finansowych obsługuje przekazy Western Union. Są oznaczane charakterystycznym znakiem firmy. Najczęściej znajdziemy go w agencjach SKOK, Mazowiecki Bank Regionalny, Bank Millenium, PEKAO SA, BZWBK czy PKO BP. Warto dowiedzieć się, czy nie ma ograniczeń, ewentualnie jaki istnieja, w wypłatach i limitach dziennych, czy walutowych.

Beata Banasiak
Ekspert finansowy

No Responses

Write a response